Monitoring

Monitoring to system przekazywania obrazu z pomieszczeń biorących udział w zamkniętym systemie odbiorczym (tzw. monitoring video, system telewizji przemysłowej). Służy on do nadzoru oraz zwiększenia bezpieczeństwa pomieszczeń lub przestrzeni w obrębie, których zostały zainstalowane kamery CCTV. Podgląd z kamer jest udostępniony głównie na stanowiskach ochrony w celu monitorowania potencjalnie niebezpiecznych zachowań.

W naszej ofercie znajdują się zarówno proste systemy monitoringu oparte na kilku kanałowych rejestratorach i kamerach analogowych jak i w pełni profesjonalne systemy monitoringu IP. Każdy system monitoringu jest projektowany i dopasowywany indywidualnie. W związku z tym na obiekcie będącym celem dozoru konieczna jest wizyta instalatora, który uwzględni stopień dozoru obiektu oraz wyznaczy miejsca instalacji poszczególnych elementów z uwzględnieniem wyposażenia. Usługa ta jest bezpłatna.

Obecnie system telewizji przemysłowej funkcjonuje również pod nazwą telewizyjny system dozorowy. Są to "zespoły środków technicznych i programowych przeznaczonych do obserwacji, wykrywania, rejestrowania oraz sygnalizowania warunków wskazujących na istnienie niebezpieczeństwa powstania szkód lub zagrożeń osób i mienia". Do podstawowych składników monitoringu zaliczamy m.in.:

  • kamerę
  • serwer wideo
  • rejestrator wideo
  • cyfrowy rejestrator wideo

MHJ Sobieska sp. z o.o. Masz pytania? Jesteś zainteresowany współpracą? Skontaktuj się z nami!

Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w polityce ciasteczek Akceptuję!