Oświetlenie

Oświetlenie polega na stosowaniu systemu światła w celu uwidocznienia miejsc, obiektów lub ich otoczenia. Celem oświetlenia jest stworzenie takiego środowiska świetlnego, aby znajdujący się w nim człowiek mógł wykonywać prace wzrokową w sposób bezpieczny i efektywny, z uwzględnieniem wygody i miłego klimatu. Zatem powinno spełniać właściwe funkcje bezpieczeństwa i wygodę widzenia zarówno w pracy, jak i w domu. Oświetlenie jest również fizycznym czynnikiem środowiska pracy i tam zaliczane jest do czynników uciążliwych. Dlatego istotnym jest aby zainstalowany system oświetleniowy spełniał wymagania zawarte w przepisach BHP, w tym normach oświetleniowych.

Każdy system oświetlenia jest projektowany i dopasowywany indywidualnie. W związku z tym na obiekcie będącym celem ochrony konieczna jest wizyta instalatora, który wyznaczy miejsca instalacji poszczególnych elementów z uwzględnieniem wyposażenia. Usługa ta jest bezpłatna.

Co do zasady, we wnętrzach stosuje się oświetlenia: ogólne, miejscowe i złożone, stosownie do przesłanek oświetleniowych i ekonomicznych. W pomieszczeniach, w których istnieją płaszczyzny robocze o różnych funkcjach oraz strefy komunikacyjne, gdzie wymaga się natężenia oświetlenia o różnych wartościach, należy stosować obok oświetlenia ogólnego, również oświetlenie miejscowe. Wybór rodzaju oświetlenia powinien zależeć od wymaganego poziomu natężenia oświetlenia.

MHJ Sobieska sp. z o.o. Masz pytania? Jesteś zainteresowany współpracą? Skontaktuj się z nami!

Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w polityce ciasteczek Akceptuję!